Wyjazdy do Australii
tel. 71 34 34 009
australia@perfect.wroc.pl
Odwiedź nasz profil na facebooku

Obowiązkowe ubezpieczenia

 

UbezpieczenieUbezpieczenie zdrowotne – OSHC

OSHC (Overseas Student Health Cover) to australijskie ubezpieczenie zdrowotne dla studentów zagranicznych. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe przy obieganiu się o wizę studencką. Ubezpieczenie staje się ważne w momencie rozpoczęcia nauki w Australii. Zwykle trzeba odebrać kartę zdrowia ze szkolnego sekretariatu w momencie rozpoczęcia nauki lub w biurze firmy ubezpieczeniowej. Ważność ubezpieczenia jest tożsame z ważnością wizy studenckiej.

 

Co pokrywa ubezpieczenie OSHC?

Zakres usług objętych ubezpieczeniem może nieco się różnić u każdego z dostawców usługi. Na rynku australijskim jest trzech dużych graczy w tej dziedzinie: MediBank, Allianz i BUPA

 

To, u jakiego operatora student ma ubezpieczenie, jest zależne z reguły od tego, z kim dana szkoła ma podpisaną umowę na obsługę ubezpieczeń.

 

Czego nie pokrywa OSHC?

Standartowe OSHC nie pokrywa usług medycznych takich jak:

 

 • wizyty dentystyczne,
 • okulista (np. okulary),
 • fizjoterapia i terapie alternatywne

 

Jeśli chciałbyś, by ubezpieczenie pokrywało te usługi lub spodziewasz się, że będziesz z nich korzystać podczas pobytu w Australii, musisz wykupić poszerzony pakiet ubezpieczenia.

 

Płatność

Jeśli jesteś chory i udasz się na wizytę do lekarza, musisz zapłacić za wizytę (gotówką lub kartą). Dopiero potem możesz ubiegać się o zwrot kosztów z ubezpieczenia. Nie dotyczy to hospitalizacji i wypadków, bowiem koszty są wówczas zbyt wysokie, by samodzielnie je pokryć.

 

Ważne:

 • Jeśli zamierzasz rozszerzyć okres nauki w Australii, musisz przedłużyć ważność swojego ubezpieczenia zdrowotnego. Możemy Ci w tym pomóc jeśli odwiedzisz nasze biura.
 • Usługi medyczne pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne są dostępne tylko w Australii. Jeśli zamierzasz odwiedzić Nową Zelandię lub inny kraj, polecamy wykupić ubezpieczenie podróżne na okres wyprawy.
Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz!
Skontaktuj się z nami!

Konsultacje wizowe

Doradztwo imigracyjne

Jako jedyni w Polsce, konsultujemy wszystkie typy kategorie wizowe; emigracyjne, biznesowe, edukacyjne, pracownicze i turystyczne.

Nasza konkurencja również reklamuje się jako doradcy, ale de facto, skupiają się wyłącznie na wizach studenckich i nie potrafią odpowiedzieć na zadane im pytania. Na pytania poza edukacyjne nie udzielą Wam odpowiedzi, ewentualnie je zapiszą, lub poproszą o maila z zapytaniem i za kilka dni może jakaś odpowiedź do was przyjdzie.

Sugerujemy zadzwonić do nas i naszych konkurentów i zadać te same pytania, wtedy będziecie wiedzieć, kto jest konsultantem, a kto tylko udaje.

 

Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie porozmawiać o emigracji lub pracy w Australii, to musicie do nas przyjechać. Takiego doradztwa nie udzialamy ani telefonicznie ani mailowo.

Blog

blog Aus

Zapraszamy do lektury bloga o życiu i wyjazdach do Australii!

O nas

touring_australia_like_locals

Przedstawicielstwo Szkół Zagranicznych PERFECT działa w Polsce od 1992 roku.

 

Jako pierwsi w Polsce zajęliśmy się promowaniem i organizacją wyjazdów do Australii – nasze doświadczenie w tej dziedzinie to już ponad 20 lat.

 

Przez te lata:

 

 • pomogliśmy setkom naszych klientów wyjechać do Australii
 • stale doskonalimy i poszerzamy nasze usługi
 • dysponujemy najszerszą ofertą w Polsce
 • posiadamy najdłuższe doświadczenie i największą wiedzę w tematyce Australii w Polsce
 • organizujemy wiele imprez promujących Australię
 • współpracujemy blisko z ambasadą Australii w Polsce; 3 kolejnych ambasadorów Australii odwiedzało nasze biura

 

Naszą misją jest pomóc naszym klientom odnieść sukces poprzez realizację ich marzeń.

 

Wybierając się na drugi koniec świata zbadajcie wszystkie opcje i wybierzcie najlepszą. Mamy nadzieję, że w ten sposób dołączycie do grona naszych zadowolonych klientów!

 

Wciąż pracujemy nad naszym nowym portalem poświęconym tematyce Australii. Choć wiele z podstron pokrywa się z naszymi wcześniejszymi serwisami, to treści w nich zawarte są odświeżone i uaktualnione.

 

WyjazdyAustralia.pl to portal o charakterze czysto poglądowym, a treści w nim zawarte są przekazane w sposób ogólny. Od szczegółów jesteśmy my, czyli zespół specjalistów, którzy po 20 latach funkcjonowania na rynku odpowiedzą na każde Wasze, nawet najbardziej szczegółowe, pytanie.

 

Zachęcamy więc do zapoznania się z Australią i do bezpośredniego kontaktu z nami.

Warszawskie konsultacje emigracyjne (listopad)

VisaJeśli chcecie poznać najnowsze ustalenia, to zapraszamy na comiesięczne konsultacje wizowe do naszego warszawskiego oddziału. W listopadzie spotykamy się po raz ostatni w tym roku. Data konsultacji, to jak zwykle ostatni czwartek miesiąca (30.11). Kolejna konsultacja dopiero w marcu, więc spieszcie się z rezerwacja miejsc, która jak zwykle telefonicznie 22 621 67 57 lub mailowo warszawa@pefect.wroc.pl.

Konsultacje wizowe

Czytaj więcej

x
s