Wyjazdy do Australii
tel. 71 34 34 009
australia@perfect.wroc.pl
Odwiedź nasz profil na facebooku

Melbourne

Melbourne, to drugie, co do wielkości (po Sydney), miasto Australii. Melbourne jest stolicą stanu Viktoria i zamieszkuje je ok. 4 ml mieszkańców. Już 13 razy Melbourne wygrywało plebiscyt na „Najlepsze miasto do życia na świecie”, który organizowany był przez magazyn „The Economist”. To właśnie Melbourne skupia największą ilość polonii i jest najchętniej wybieranym miastem, w których nasi rodacy chcą żyć i pracować.

 

Melbourne from South Bank

Praca w Melbourne

Praca, to najważniejsza kwestia, która interesuje osoby wyjeżdżające. W tym przypadku miasto może się pochwalić naprawdę ogromnymi możliwościami. Melbourne to ogromne centrum przemysłowe i handlowe, w którym zlokalizowane są filie największych australijskich i zagranicznych firm. Szybko rozwijajże się sektory finansowy, naukowo-badawczy i IT, zapewniają pracę milionom ludzi. Jeżeli chcesz znaleźć pewną i dobrze płatną pracę, warto wybrać właśnie Melbourne. Praca tam to nie tylko ogromne doświadczenie i ciekawa przygoda, ale również dobre zarobki – patrz: Zarobki w Australii.

 

Biorąc pod uwagę zarobki, praca w Melbourne może być sposobem na poprawienie stopy życiowej i przy okazji poznanie świata. W Australii kwota wolna od podatku, to aż 6000 $AUD, składki SUPERANUATION (nasz ZUS), opłacane są przez pracodawcę, a rok podatkowy trwa od 1 lipca do 30 czerwca.

 

Stopa bezrobocia w Melbourne wynosi zaledwie 6%, tak więc szanse za zatrudnienie są bardzo wysokie. Tydzień pracy dla studentów, którzy korzystają z programu nauka i praca, to jedynie 20 godzin tygodniowo, w przypadku wakacji natomiast, czas pracy jest nieograniczony.

Melbourne – praca i przygoda życia

Wyjeżdżając do pracy w Melbourne, możemy przeżyć niezwykłą przygodę, a także zagwarantować sobie życie, które odpowiada naszym oczekiwaniom. Realia wielkiego miasta i jego możliwości, są nieporównywalnie większe do tych, które znaleźć możemy u nas. Mieszkańcy Melbourne, zarówno miejscowi, jak i przyjezdni, są niezwykle zadowoleni z władz miasta i kierunków jego rozwoju.

Edukacja w Melbourne

Melbourne jest 4 w kolejności miastem, w którym obecny jest najlepszy na świecie system edukacyjny. Wyprzedają je tylko Londyn, Tokio i Boston. To właśnie tutaj występuje 3 co do wielkości populacja studentów zagranicznych. Chlubą miasta są uniwersytety:

 

 • University of Melbourne
 • Swinburne University of Technology oraz Victoria University of Technology
 • Monash University, RMIT University
 • Deakin University
 • La Trobe University

Sport, rozrywka i turystyka

Melbourne to znane na całym świcie centrum kulturalne, w którym odbywają się takie wydarzenia, jak:

 

 • Australian Open
 • Melbourne Cup
 • AFL
 • Rip Curl Pro
 • Grand Prix Australii

 

W mieście swoją siedzibę ma aż 9 z 16 drużyn ligi futbolu australijskiego. Zwiedzający mogą podziwiać nie tylko panoramę pięknego, nowoczesnego miasta, ale również wybrać się w góry Dendonong lub na Półwysep Mornington. Melbourne dysponuje tarasem widokowym położonym na 55 piętrze wieżowca Rialto, parkiem, w którym odbywają się turnieje tenisowe, a także niezliczoną ilością kawiarni, pubów i restauracji.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz!
Skontaktuj się z nami!

Konsultacje wizowe

Doradztwo imigracyjne

Jako jedyni w Polsce, konsultujemy wszystkie typy kategorie wizowe; emigracyjne, biznesowe, edukacyjne, pracownicze i turystyczne.

Nasza konkurencja również reklamuje się jako doradcy, ale de facto, skupiają się wyłącznie na wizach studenckich i nie potrafią odpowiedzieć na zadane im pytania. Na pytania poza edukacyjne nie udzielą Wam odpowiedzi, ewentualnie je zapiszą, lub poproszą o maila z zapytaniem i za kilka dni może jakaś odpowiedź do was przyjdzie.

Sugerujemy zadzwonić do nas i naszych konkurentów i zadać te same pytania, wtedy będziecie wiedzieć, kto jest konsultantem, a kto tylko udaje.

 

Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie porozmawiać o emigracji lub pracy w Australii, to musicie do nas przyjechać. Takiego doradztwa nie udzialamy ani telefonicznie ani mailowo.

Blog

blog Aus

Zapraszamy do lektury bloga o życiu i wyjazdach do Australii!

O nas

touring_australia_like_locals

Przedstawicielstwo Szkół Zagranicznych PERFECT działa w Polsce od 1992 roku.

 

Jako pierwsi w Polsce zajęliśmy się promowaniem i organizacją wyjazdów do Australii – nasze doświadczenie w tej dziedzinie to już ponad 20 lat.

 

Przez te lata:

 

 • pomogliśmy setkom naszych klientów wyjechać do Australii
 • stale doskonalimy i poszerzamy nasze usługi
 • dysponujemy najszerszą ofertą w Polsce
 • posiadamy najdłuższe doświadczenie i największą wiedzę w tematyce Australii w Polsce
 • organizujemy wiele imprez promujących Australię
 • współpracujemy blisko z ambasadą Australii w Polsce; 3 kolejnych ambasadorów Australii odwiedzało nasze biura

 

Naszą misją jest pomóc naszym klientom odnieść sukces poprzez realizację ich marzeń.

 

Wybierając się na drugi koniec świata zbadajcie wszystkie opcje i wybierzcie najlepszą. Mamy nadzieję, że w ten sposób dołączycie do grona naszych zadowolonych klientów!

 

Wciąż pracujemy nad naszym nowym portalem poświęconym tematyce Australii. Choć wiele z podstron pokrywa się z naszymi wcześniejszymi serwisami, to treści w nich zawarte są odświeżone i uaktualnione.

 

WyjazdyAustralia.pl to portal o charakterze czysto poglądowym, a treści w nim zawarte są przekazane w sposób ogólny. Od szczegółów jesteśmy my, czyli zespół specjalistów, którzy po 20 latach funkcjonowania na rynku odpowiedzą na każde Wasze, nawet najbardziej szczegółowe, pytanie.

 

Zachęcamy więc do zapoznania się z Australią i do bezpośredniego kontaktu z nami.

Warszawskie konsultacje emigracyjne (listopad)

VisaJeśli chcecie poznać najnowsze ustalenia, to zapraszamy na comiesięczne konsultacje wizowe do naszego warszawskiego oddziału. W listopadzie spotykamy się po raz ostatni w tym roku. Data konsultacji, to jak zwykle ostatni czwartek miesiąca (30.11). Kolejna konsultacja dopiero w marcu, więc spieszcie się z rezerwacja miejsc, która jak zwykle telefonicznie 22 621 67 57 lub mailowo warszawa@pefect.wroc.pl.

Konsultacje wizowe

Czytaj więcej

x
s