Organizacja pracy w Australii

Pola Byron Bay
Praca, praca, praca – każdy z Was o nią pyta i niemal każdy stresuje się, że jej nie znajdzie. Generalnie można powiedzieć, że gdyby nie lęk, że się pracy nie znajdzie, to do Australii jechałoby 10 x tyle osób ile jedzie.

Codziennie dostajemy od Was kilkanaście zapytań odnośnie tego, czy macie szanse na taką, czy inna pracę. Część z Was wysyła do nas swoje CV, listy motywacyjne i czasem nawet nic nie piszecie w mailu, sądząc, że po prostu do Was zadzwonimy i zaproponujemy konkretną ofertę.

W tym miejscu musimy Was jednak zmartwić – nie tylko my, ale nikt inny nie zagwarantuje Wam pracy! Jeśli ktoś mówi inaczej to ściemnia!

To jest właśnie ta bariera wyjazdowa, że albo ktoś wie, że znajdzie pracę, albo jego strach wygrywa i zostaje w Polsce.

Pamiętajcie, że w Australii to nie praca jest problemem tylko WIZA NA JAKIEJ JESTEŚCIE!!! Odpowiednia wiza to większa lub mniejsza szansa na lepszą lub gorszą pracę.

Do szybszego znalezienie pracy przyczynią się na pewno;

– dobra znajomość języka

– doświadczenie zawodowe

– otwartość na różnego rodzaje prace

– elastyczność godzinowa

– rodzina lub znajomi w Australii

Oczywiście czasem bywa tak, że ktoś jeszcze z poziomu Polski znajdzie sobie pracę, ale jest to naprawdę bardzo mało prawdopodobne i związane głównie z posiadaniem znajomości lub byciem specjalistą w jakiejś wąskiej dziedzinie, w której ciężko jest znaleźć fachowca na rynku australijskim

Istnieją też firmy pośredniczące w rekrutacji specjalistów do Australii, ale w Europie, znajdują się one jedynie na terenie U.K.

Oczywiście istnieją programy pracy, z których mogą korzystać Polacy, chcący legalnie pracować w Australii i wyjechać na gotowe – przykładem takiego programu jest praca na farmach w ramach VisitOZ – https://wyjazdyaustralia.pl/praca/praca-na-farmach-visit-oz/.

Jest to jednak praca w dość ograniczonym obszarze hodowli, czy upraw, często umiejscowiona na australijskim outback’u, zdala od cywilizacji. Taki charakter pracy trzeba po prostu lubić, mieć w nim doświadczenie i świadomość na co się porywamy.

Reasumując, jeśli chcecie rzeczowo porozmawiać o Waszych szansach na pracę w Australii, to powinniście zacząć od umówienia się z nami na konsultacje wizowe i dopiero po dopasowaniu wizy, będziemy mogli porozmawiać o realnych szansach na pracę.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Zapraszamy do kontaktu na specjalny nr telefonu: 533 986 936 lub przez formularz poniżej:

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!