Adelaide

Poznaj Adelaide

Poznaj Adelaide

Poznaj Adelaide – to stolica stanu Południowa Australia. Z populacją nieco powyżej miliona mieszkańców, Adelaide plasuje się na piątym miejscu największych miast Australii.

Codzienne życie – przy minimalnych realnych stawkach na poziomie 17 A$ netto na godzinę, Adelaide ma jeden z najatrakcyjniejszych stosunków kosztów życia do zarobków. Jest to spowodowane głównie faktem relatywnie tanich mieszkań w stosunku do pozostałych stanowych stolic w Australii. Niskie bezrobocie i rozwinięta klasa średnia powodują, że w Adelaide życie płynie bardzo spokojnie, bez pośpiechu charakterystycznego dla Sydney lub Melbourne.

Przemysł– Adelaide jest jednym z większych centrum przemysłowym i medycznym Australii. Znajduje się tu kilkadziesiąt zakładów zbrojeniowych oraz kilkaset firm przemysłu ciężkiego. To właśnie tutaj swoje fabryki mają Holden (najpopularniejsza marka samochodów w Australii) oraz Mitsubishi

Edukacja –znajdują się tutaj trzy oddziały trzech publicznych uniwersytetów oraz jeden uniwersytet prywatny. Uczelnie wyższe mające swoje placówki w Adelaide to: Flinders University of South Australia, University of Adelaide, the University of South Australia oraz Torrens University Australia. Jest też kilka szkół z poziomu VET (colleges) oraz wiele szkół językowych

Kultura i rozrywka: Adelaide to miasto festiwali, których jest tutaj, w skali roku, najwięcej. Poza tym miasto słynie z rozlicznych festynów, targów, przedstawień oraz eventów. W granicach miasta oprócz nocnego życia wciąż kwitnie kultura, sztuka oraz teatr który jest uważany za jeden z najbardziej żywych aspektów życia kulturalnego miasta.

Klimat – ta część Australii to klimat śródziemnomorski z wilgotnymi zimami i suchym latem. Otwarty ocean i gorące lato nie dają nam żadnej wątpliwości, że znajdujemy się w jakimś egzotycznym miejscu, szczególnie pomiędzy grudniem a kwietniem, kiedy pogoda w Adelaide, to absolutna żyleta!

Jacy klienci wybierają Adelaide;  co ciekawe, mimo licznych zalet, Adelaide nie cieszy się dużym zainteresowaniem, głownie, na stosunkowo niewielką podaż prac dorywczych. Miasto to wybierane jest głównie przez osoby, które mają tam punkt zaczepienia w postaci; rodziny, znajomych, oferty pracy itd. Często też, zainteresowanie Adelaide jest warunkowane preferencjami emigracyjnymi. Południowa Australia jest stanem do którego emigracja jest stosunkowo łatwiejsza, niż w inne rejony Australii.

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!