Brisbane

Poznaj Brisbane

Poznaj Brisbane – stolica i największe miasto stanu Queensland. Brisbane jest trzecim co do liczby ludności miastem Australii, z populacją przekraczającą dwa miliony ludzi Brisbane jest uznawane za z istotnych węzłów światowej ekonomii.

Poznaj Brisbane

Biznes i praca – Brisbane od wielu lat doświadcza stałego wzrostu ekonomicznego. Rynek pracy Brisbane jest niezwykle chłonny, szczególne zapotrzebowanie jest tutaj w branżach usługowych, IT, technologicznych i badawczych. Port Brisbane jest istotnym elementem dynamicznej ekonomii miasta i regionu.

Edukacja – Brisbane posiada liczne uniwersytety i college. Między innymi: University of Queensland (UQ), Queensland University of Technology (QUT) oraz Griffith University. Wszystkie te uczelnie są wśród najwyżej notowanych uczelni wyższych Australii. Inne uniwersytety mające swoje oddziały w Brisbane to: Australian Catholic University, Central Queensland University, James Cook University, JMC Academy, University of Southern Queensland i University of the Sunshine Coast.

Rozrywka – Brisbane jest jedną z głównym lokacji turystycznych Australii. Oprócz licznych atrakcji naturalnych w Brisbane znajdują się lokacje takie jak: City Botanic Gardens, Brisbane Forest Park oraz pierwsze w Australii sanktuarium dla Koali

Wady (?) – choć to trudne do uwierzenia, Brisbane nie jest tak często wybieranym miastem przez naszych klientów, jak inne stolice stanowe w Australii. Czemu tak jest? Powód jest prozaiczny i na pierwszy rzut oka, trudny do uwierzenia – Brisbane, choć jest stolicą Queensland, wzdłuż którego rozciąga się Wielka rafa Koralowa, samo nie ma dostępu do Oceanu, co w oczach wielu klientów dyskwalifikuje je z wyboru, bo w końcu jak w Australii żyć bez oceanu??? Oczywiście dramatu nie ma, bo zaledwie 45 minut jazdy samochodem znajduje się Gold Coast, czyli absolutny oceaniczny raj.

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!