Melbourne

Poznaj Melbourne

Poznaj Melbourne – to drugie, co do wielkości (po Sydney), miasto Australii. Melbourne jest stolicą stanu Viktoria i zamieszkuje je ok. 4 ml mieszkańców. Już 13 razy Melbourne wygrywało plebiscyt na „Najlepsze miasto do życia na świecie”, który organizowany był przez magazyn „The Economist”. To właśnie Melbourne skupia największą ilość Polonii i jest najchętniej wybieranym miastem, w których nasi rodacy chcą żyć i pracować.

 

Praca w Melbourne

Praca w Melbourne

Praca, to najważniejsza kwestia, która interesuje osoby wyjeżdżające. W tym przypadku miasto może się pochwalić naprawdę ogromnymi możliwościami. Melbourne to ogromne centrum przemysłowe i handlowe, w którym zlokalizowane są filie największych australijskich i zagranicznych firm. Szybko rozwijajże się sektory finansowy, naukowo-badawczy i IT, zapewniają pracę milionom ludzi. Jeżeli chcesz znaleźć pewną i dobrze płatną pracę, warto wybrać właśnie Melbourne. Praca tam to nie tylko ogromne doświadczenie i ciekawa przygoda, ale również dobre zarobki – patrz: Zarobki w Australii.

 

Biorąc pod uwagę zarobki, praca w Melbourne może być sposobem na poprawienie stopy życiowej i przy okazji poznanie świata. W Australii kwota wolna od podatku, to aż 6000 $AUD, składki SUPERANUATION (nasz ZUS), opłacane są przez pracodawcę, a rok podatkowy trwa od 1 lipca do 30 czerwca.

 

Stopa bezrobocia w Melbourne wynosi zaledwie 6%, tak więc szanse za zatrudnienie są bardzo wysokie. Tydzień pracy dla studentów, którzy korzystają z programu nauka i praca, to jedynie 20 godzin tygodniowo, w przypadku wakacji natomiast, czas pracy jest nieograniczony.

Melbourne – praca i przygoda życia

Wyjeżdżając do pracy w Melbourne, możemy przeżyć niezwykłą przygodę, a także zagwarantować sobie życie, które odpowiada naszym oczekiwaniom. Realia wielkiego miasta i jego możliwości, są nieporównywalnie większe do tych, które znaleźć możemy u nas. Mieszkańcy Melbourne, zarówno miejscowi, jak i przyjezdni, są niezwykle zadowoleni z władz miasta i kierunków jego rozwoju.

Edukacja w Melbourne

Melbourne jest 4 w kolejności miastem, w którym obecny jest najlepszy na świecie system edukacyjny. Wyprzedają je tylko Londyn, Tokio i Boston. To właśnie tutaj występuje 3 co do wielkości populacja studentów zagranicznych. Chlubą miasta są uniwersytety:

 

  • University of Melbourne
  • Swinburne University of Technology oraz Victoria University of Technology
  • Monash University, RMIT University
  • Deakin University
  • La Trobe University

Sport, rozrywka i turystyka

Melbourne to znane na całym świcie centrum kulturalne, w którym odbywają się takie wydarzenia, jak:

 

  • Australian Open
  • Melbourne Cup
  • AFL
  • Rip Curl Pro
  • Grand Prix Australii

 

W mieście swoją siedzibę ma aż 9 z 16 drużyn ligi futbolu australijskiego. Zwiedzający mogą podziwiać nie tylko panoramę pięknego, nowoczesnego miasta, ale również wybrać się w góry Dendonong lub na Półwysep Mornington. Melbourne dysponuje tarasem widokowym położonym na 55 piętrze wieżowca Rialto, parkiem, w którym odbywają się turnieje tenisowe, a także niezliczoną ilością kawiarni, pubów i restauracji.

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!