Wizy pracownicze (sponsorowane) tymczasowe

Typy wiz pracowniczych do Australii

Wyjazd do pracy w Australii, którego nie łączymy w nauką, możliwy w dwóch przypadkach; na podstawie wizy pracowniczej sponsorowanej przez pracodawcę subclass 400 i 482) oraz niezależnej (subclass 462). Wizy pracownicze wydawane są osobom, które wyjeżdżają do Australii w celach zarobkowych. Niekiedy są nazywane również wizami biznesowymi.

Wiza pracownicza subclass 400

Wiza subclass 400 (Temporary work), wydawana jest osobom, które wyjeżdżają do pracy na kontrakt z reguły na nie więcej niż 3 m-ce. W niektórych, uzasadnionych przypadkach możliwy jest wyjazd na okres do 6 m-cy. Procedura wizowa trwa w tym przypadku do 4 tygodni.

Wiza pracownicza subclass 482

Subclass 482, inaczej Temporary Skill Shortage, to wiza, która uprawnia do pracy przez okres od 1 roku do 4 lat. W marcu 2018 r. zastapiła ona “wysłużoną” wizę 457, dzięki której wielu naszych klientów ma już dzisiaj stały pobyt. Wydawana jest, podobnie jak jej poprzedniczka, osobom, które otrzymały ofertę pracy i sponsoringu od australijskiego pracodawcy. Znacząca różnica do jej poprzedniczki (457) odnosi się do przejścia z niej na wizę stałego pobytu, które w tym przypadku jest znacznie utrudnione.

 

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!