Australia Work and Travel

W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych funkcjonuje program Work and Travel, a w Australii Work and Study. Jeden i drugi program łączą w sobie zalety pracy, podróży i możliwości nauki. Jednakże znacznie łatwiej jest wyjechać na Work and Study. Tą opcję wybierają osoby, które z pewnych względów nie mogą sobie pozwolić na wyjazd do Ameryki.

Work nad Study

Ogromnymi zaletami programu „Praca i nauka” jest fakt, że aby wziąć w nim udział, nie trzeba mieć w Polsce statusu studenta i dobrze posługiwać się językiem angielskim, a także mieścić się w określonym przedziale wiekowym. Program Work & Study organizowany jest przez BTC we współpracy z centrum studenckim w Australii, SWCA – Student Work Center Australia. Jeżeli wyjedziesz do Australii z programu Work and Study, możesz legalnie pracować 20 godzin w tygodniu, w czasie kursu, a sezonie wakacyjnym bez ograniczeń czasowych.

 

Korzystający z programu uczniowie pracują zazwyczaj w branżach takich, jak hotelarstwo, gastronomia, i usługi, a także w biurach, przy opiece nad dziećmi i w ogrodnictwie. Roczne zarobki wahają się między 25 a 35 tys. $ AUD, a podstawą do wyjazdu w ramach programu, jest uzyskanie wizy studenckiej.

Co zyskujesz w ramach programu Work and Study?

  • Przygodę, która trwa od 3 miesięcy do 2 lat, możliwość nauki, pracy i korzystania z dobrodziejstw Australii.
  • Doradztwo w kwestiach wyboru odpowiedniego miasta, szkoły, kursu językowego i kompleksową pomoc konsultantów.
  • Scholarschips.
  • Oferty pracy w prestiżowych hotelach, restauracjach i innych firmach usługowych.
  • Ubezpieczenie medyczne, rezerwację biletów lotniczych, pozwolenie na legalną pracę.
  • Studenckie praktyki zawodowe i studia w prestiżowych uniwersytetach i college’ach.
  • Możliwość rozwijania zdolności językowych i zdobycia doświadczenia zawodowego.
  • Szansę na zawarcie nowych znajomości, pozyskanie kontaktów biznesowych i poznanie odmiennej kultury.

 

Program „Nauka i Praca”, to popularny u nas Work and Travel Australia, odpowiednik amerykańskiego programu, jednakże znacznie łatwiejszy w uczestnictwie i wyjątkowo satysfakcjonujący. Żeby do niego przystąpić, nie musisz być studentem, a dopiero podjąć naukę w szkole australijskiej. Zapisać się do szkoły językowej (wymóg do otrzymania wizy), a następnie kontynuować naukę na kursach zawodowych. Ograniczeniem nie jest wiek, praktycznie możesz mieć nawet 30 czy 40 lat, żeby wziąć udział w programie Work and Study.

 

Australia jest coraz popularniejszym krajem, do którego wyjeżdża się na studia. Wysokie zarobki, wyjątkowo przyjazny klimat i mnogość atrakcji turystycznych sprawiają, że program „Nauka i praca” cieszy się coraz większym powodzeniem. W Perfect Student pomagamy przystąpić do programu i załatwić wszelkie formalności. Jeżeli chcesz przeżyć przygodę życia, pracować, uczyć się i poznawać świat – skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie wszystkie dokumenty i zadbamy o Twoją bezpieczną podróż.

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!