Wyjazdy do Australii
tel. 71 34 34 009
australia@perfect.wroc.pl
Odwiedź nasz profil na facebooku

Uniwersytety

 

Australia naukaCo mogą mi zaoferować australijskie uniwersytety?

Australijskie uniwersytety oferują, podobnie jak w Polsce, stopnie licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Mają też specjalizacje w ramach obszarów podyplomowych, których w Polsce nie ma; Graduate Certificate (semestr nauki) i Graduate Diploma (rok nauki).

 

Studiowanie na australijskich uniwersytetach stało się w ostatnich latach bardzo popularne wśród zagranicznych studentów.

 

Australia ma wiele najwyższej rangi prywatnych i publicznych uniwersytetów które oferują różnorodne kierunki do wyboru. Niektóre uniwersytety akceptują Wasze osiągnięcia w szkołach zawodowych w Australii, lub przedmioty przerabiane na polskich uczelniach. Pozwala to wówczas zredukować ilość miesięcy/lat przeznaczonych na zdobycie dyplomu.

 

Jaka jest różnica pomiędzy szkołą VET a uniwersytetem?

Generealnie uniwersytety mają więcej przedmiotów i egzaminów niż colleges zawodowe. Programy uniwersyteckie są bardziej teoretyczne, a VET – bardziej praktyczne. Dodatkowo, uniwersytety są mniej elastyczne niż szkoły VET.

 

Mimo że kwalifikacje uzyskane na uniwersytecie są wyższe niż w szkołach VET, niektóre uniwersytety prowadzą kursy zawodowe, które potem dają możliwość rozpoczęcia kursów na uniwersytecie z pewnymi udogodnieniami. Głownie odnosi się to do skrócenia długości kursu uniwersyteckiego lub zmniejszenia liczby przedmiotów.

 

Ważną kwestią przemawiającą na korzyść uniwersytetów jest korzyść wizowa. Skończenie dowolnego kursu na uniwersytecie (licencjat, magister lub doktorat), bez względu na jego cenę, prestiż i specjalizację daje nam wizę pracowniczą nawet do 3 lat!

 

Jak długo trwają studia?

Poniżej przedstawiamy zestawienie, które szczegółowo obrazuje dostępne stopnie wraz z długością ich trwania.

 

stopień  czas trwania  informacje
Bachelor Degree  3 – 5 lat podstawowy poziom akademicki dla większości profesji
Graduate Certificate  6 miesięcy intensywny kurs oparty na wybranym stopniu (studia podyplomowe)
Graduate Diploma 1 – 2 lata środkowy poziom, pomiędzy licencjatem a magisterium (studia podyplomowe)
 Masters Degree 1 – 2 lata Skupia się na praktyczncyh i pojęciowych aspektach różnych dziedzin
 Doctoral Degree (PhD) 3 – 6 lat Skupia się na badaniach dających oryginalny wkład w zakres wiedzy z danej dziedziny

 

Logos_schools
Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz!
Skontaktuj się z nami!

Konsultacje wizowe

Doradztwo imigracyjne

Jako jedyni w Polsce, konsultujemy wszystkie typy kategorie wizowe; emigracyjne, biznesowe, edukacyjne, pracownicze i turystyczne.

Nasza konkurencja również reklamuje się jako doradcy, ale de facto, skupiają się wyłącznie na wizach studenckich i nie potrafią odpowiedzieć na zadane im pytania. Na pytania poza edukacyjne nie udzielą Wam odpowiedzi, ewentualnie je zapiszą, lub poproszą o maila z zapytaniem i za kilka dni może jakaś odpowiedź do was przyjdzie.

Sugerujemy zadzwonić do nas i naszych konkurentów i zadać te same pytania, wtedy będziecie wiedzieć, kto jest konsultantem, a kto tylko udaje.

 

Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie porozmawiać o emigracji lub pracy w Australii, to musicie do nas przyjechać. Takiego doradztwa nie udzialamy ani telefonicznie ani mailowo.

Blog

blog Aus

Zapraszamy do lektury bloga o życiu i wyjazdach do Australii!

O nas

touring_australia_like_locals

Przedstawicielstwo Szkół Zagranicznych PERFECT działa w Polsce od 1992 roku.

 

Jako pierwsi w Polsce zajęliśmy się promowaniem i organizacją wyjazdów do Australii – nasze doświadczenie w tej dziedzinie to już ponad 20 lat.

 

Przez te lata:

 

  • pomogliśmy setkom naszych klientów wyjechać do Australii
  • stale doskonalimy i poszerzamy nasze usługi
  • dysponujemy najszerszą ofertą w Polsce
  • posiadamy najdłuższe doświadczenie i największą wiedzę w tematyce Australii w Polsce
  • organizujemy wiele imprez promujących Australię
  • współpracujemy blisko z ambasadą Australii w Polsce; 3 kolejnych ambasadorów Australii odwiedzało nasze biura

 

Naszą misją jest pomóc naszym klientom odnieść sukces poprzez realizację ich marzeń.

 

Wybierając się na drugi koniec świata zbadajcie wszystkie opcje i wybierzcie najlepszą. Mamy nadzieję, że w ten sposób dołączycie do grona naszych zadowolonych klientów!

 

Wciąż pracujemy nad naszym nowym portalem poświęconym tematyce Australii. Choć wiele z podstron pokrywa się z naszymi wcześniejszymi serwisami, to treści w nich zawarte są odświeżone i uaktualnione.

 

WyjazdyAustralia.pl to portal o charakterze czysto poglądowym, a treści w nim zawarte są przekazane w sposób ogólny. Od szczegółów jesteśmy my, czyli zespół specjalistów, którzy po 20 latach funkcjonowania na rynku odpowiedzą na każde Wasze, nawet najbardziej szczegółowe, pytanie.

 

Zachęcamy więc do zapoznania się z Australią i do bezpośredniego kontaktu z nami.

Warszawskie konsultacje emigracyjne (listopad)

VisaJeśli chcecie poznać najnowsze ustalenia, to zapraszamy na comiesięczne konsultacje wizowe do naszego warszawskiego oddziału. W listopadzie spotykamy się po raz ostatni w tym roku. Data konsultacji, to jak zwykle ostatni czwartek miesiąca (30.11). Kolejna konsultacja dopiero w marcu, więc spieszcie się z rezerwacja miejsc, która jak zwykle telefonicznie 22 621 67 57 lub mailowo warszawa@pefect.wroc.pl.

Konsultacje wizowe

Czytaj więcej

x
s