Uniwersytety

 

Australia nauka

Co mogą mi zaoferować australijskie uniwersytety?

Australijskie uniwersytety oferują, podobnie jak w Polsce, stopnie licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Mają też specjalizacje w ramach obszarów podyplomowych, których w Polsce nie ma; Graduate Certificate (semestr nauki) i Graduate Diploma (rok nauki).

Studiowanie na australijskich uniwersytetach stało się w ostatnich latach bardzo popularne wśród zagranicznych studentów.

Australia ma wiele najwyższej rangi prywatnych i publicznych uniwersytetów które oferują różnorodne kierunki do wyboru. Niektóre uniwersytety akceptują Wasze osiągnięcia w szkołach zawodowych w Australii, lub przedmioty przerabiane na polskich uczelniach. Pozwala to wówczas zredukować ilość miesięcy/lat przeznaczonych na zdobycie dyplomu.

Jaka jest różnica pomiędzy szkołą VET a uniwersytetem?

Generealnie uniwersytety mają więcej przedmiotów i egzaminów niż colleges zawodowe. Programy uniwersyteckie są bardziej teoretyczne, a VET – bardziej praktyczne. Dodatkowo, uniwersytety są mniej elastyczne niż szkoły VET.

Mimo że kwalifikacje uzyskane na uniwersytecie są wyższe niż w szkołach VET, niektóre uniwersytety prowadzą kursy zawodowe, które potem dają możliwość rozpoczęcia kursów na uniwersytecie z pewnymi udogodnieniami. Głównie odnosi się to do skrócenia długości kursu uniwersyteckiego lub zmniejszenia liczby przedmiotów.

Ważną kwestią przemawiającą na korzyść uniwersytetów jest korzyść wizowa. Skończenie dowolnego kursu na uniwersytecie (licencjat, magister lub doktorat), bez względu na jego cenę, prestiż i specjalizację daje nam wizę pracowniczą nawet do 3 lat!

Jak długo trwają studia?

Poniżej przedstawiamy zestawienie, które szczegółowo obrazuje dostępne stopnie wraz z długością ich trwania.

 

stopień  czas trwania  informacje
Bachelor Degree  3 – 5 lat podstawowy poziom akademicki dla większości profesji
Graduate Certificate  6 miesięcy intensywny kurs oparty na wybranym stopniu (studia podyplomowe)
Graduate Diploma 1 – 2 lata środkowy poziom, pomiędzy licencjatem a magisterium (studia podyplomowe)
 Masters Degree 1 – 2 lata Skupia się na praktyczncyh i pojęciowych aspektach różnych dziedzin
 Doctoral Degree (PhD) 3 – 6 lat Skupia się na badaniach dających oryginalny wkład w zakres wiedzy z danej dziedziny

 

Zapraszamy do kontaktu na specjalny nr telefonu: 533 986 936 lub na formularz poniżej:

Logos_schools

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!