Obowiązkowe ubezpieczenia

 

UbezpieczenieUbezpieczenie zdrowotne – OSHC

OSHC (Overseas Student Health Cover) to australijskie ubezpieczenie zdrowotne dla studentów zagranicznych. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe przy obieganiu się o wizę studencką. Ubezpieczenie staje się ważne w momencie rozpoczęcia nauki w Australii. Zwykle trzeba odebrać kartę zdrowia ze szkolnego sekretariatu w momencie rozpoczęcia nauki lub w biurze firmy ubezpieczeniowej. Ważność ubezpieczenia jest tożsame z ważnością wizy studenckiej.

Co pokrywa ubezpieczenie OSHC?

Zakres usług objętych ubezpieczeniem może nieco się różnić u każdego z dostawców usługi. Na rynku australijskim jest trzech dużych graczy w tej dziedzinie: MediBank, Allianz i BUPA

To, u jakiego operatora student ma ubezpieczenie, jest zależne z reguły od tego, z kim dana szkoła ma podpisaną umowę na obsługę ubezpieczeń.

Czego nie pokrywa OSHC?

Standartowe OSHC nie pokrywa usług medycznych takich jak:

  • wizyty dentystyczne,
  • okulista (np. okulary),
  • fizjoterapia i terapie alternatywne

Jeśli chciałbyś, by ubezpieczenie pokrywało te usługi lub spodziewasz się, że będziesz z nich korzystać podczas pobytu w Australii, musisz wykupić poszerzony pakiet ubezpieczenia.

Płatność

Jeśli jesteś chory i udasz się na wizytę do lekarza, musisz zapłacić za wizytę (gotówką lub kartą). Dopiero potem możesz ubiegać się o zwrot kosztów z ubezpieczenia. Nie dotyczy to hospitalizacji i wypadków, bowiem koszty są wówczas zbyt wysokie, by samodzielnie je pokryć.

Ważne:

  • Jeśli zamierzasz rozszerzyć okres nauki w Australii, musisz przedłużyć ważność swojego ubezpieczenia zdrowotnego. Możemy Ci w tym pomóc jeśli odwiedzisz nasze biura.
  • Usługi medyczne pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne są dostępne tylko w Australii. Jeśli zamierzasz odwiedzić Nową Zelandię lub inny kraj, polecamy wykupić ubezpieczenie podróżne na okres wyprawy.

Zapraszamy do kontaktu na specjalny nr telefonu: 533 986 936 lub na formularz poniżej:

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!