Studiuj w Australii

Uniwersytety i college w Australii uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Kraj ten przykłada ogromną wagę do szkolnictwa i podejmuje działania w celu ciągłego polepszania warunków nauki. Ponadto Australia sama w sobie ma wiele do zaoferowania studentom, którzy chcą zapewnić sobie w życiu lepszy start. Przyjazny klimat, wielokulturowość, atrakcje turystyczne i zabytki, to tylko nieliczne z zalet Australii. Studia tam, to przygoda życia, a także możliwość uzyskania kompleksowego wykształcenia, które będzie cenione na całym świecie.

Studiowanie w Australii – terminy przyjęć

Rok akademicki w Australii podzielony jest na II semestry i rozpoczyna się w lutym. Na niektóre kierunki studiów przyjmuje się również w lipcu (mid-term intake). Żeby zacząć naukę w lutym, aplikacje należy składać maksymalnie do 31 października, jeżeli natomiast chcemy rozpocząć w lipcu, do 30 kwietnia. Ciekawostką jest, że w niektórych uniwersytetach Australii, rok akademicki podzielony został na 3 części i jeszcze jedna transza przyjęć ma miejsce we wrześniu.

Warunki przyjęcia na studia

Studiowanie w Australii jest możliwe po spełnieniu określonych wymogów:

1. Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest znajomość języka angielskiego, która potwierdzana jest egzaminem IELTS. Egzamin ten trzeba zdać przynajmniej na poziomie 6.0. Jeśli wybieramy się na kierunki bardziej wymagające, inżynieryjne lub na medycynę, minimalny wynik z egzaminu IELTS, to 7.0.

2. Przedstawienie dokumentów poświadczających ukończenie szkoły średniej, w naszym przypadku jest to matura. Jeżeli uczeń wybiera się na studia podyplomowe, musi przedłożyć dokumenty, które potwierdzają uzyskanie tytułu licencjata lub magistra.

Opłaty za studia w Australii

Studiowanie w Australii jest płatne i niestety nie należy do najtańszych. Szacuje się, przeciętnie, że rok studiów kosztuje od 14 do 20 tys. dolarów australijskich. Ukończenie licencjata to ok. 40-50 tys. AUD, a studia podyplomowe, to 20-30 tys. AUD. Koszty te jednak wcale nie muszą zrażać, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w czasie nauki student może legalnie pracować. Zarobki w Australii są natomiast niezwykle wysokie i osoba ucząca się, może się z powodzeniem utrzymać.

Dodatkowo student może ubiegać się o przyznanie stypendium, które znacznie podreperuje jego budżet. Praktyka pokazuje, że najwięcej stypendiów otrzymują doktoranci, którzy prowadzą badania naukowe.

Postaw na swoją przyszłość i studiuj w Australii. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zarówno uczelnie, jak i australijski rynek pracy, są otwarte na polskich studentów i mogą im wiele zaoferować. Najnowocześniejsze uczelnie, bogaty socjal, wysokie zarobki, praktyka, której można pozazdrościć – Australia to doskonały wybór dla tych, którzy stawiają przed sobą ambitne cele. Studiowanie w Australii, to prestiż i sposób na czerpanie z życia pełnymi garściami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej – zapraszamy do kontaktu z nami.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!