Colleges w Australii

 

SzkołyColleges w Australii to najtańsza forma edukacji w tym kraju.

Nie mają one bezpośrednich odpowiedników w Polsce, ale można je porównać do szkół zasadniczych, techników bądź studium policealnych – wszystko zależy od tego na jaki typ kursu się decydujemy.

Australijski rynek edukacyjny dzieli colleges na prywatne tzw. Business Colleges oraz państwowe TAFE (Technical and Further Education). Różnica pomiędzy nimi odnosi się głownie do ceny i prestiżu.

Kursy w prywatnych college’ach zaczynają się od 2500 A$/semestr i należą do najtańszych opcji edukacyjnych, natomiast kursy w TAFEs zaczynają się od 5000 A$/semestr. Podobnie z prestiżem, każdy TAFE przekłada się na bezproblemową kontynuację nauki na australijskim uniwersytecie i to często z przepisaniem pewnych przedmiotów, natomiast nie wszystkie college prywatne dają takie profity.

Nasi klienci mogą liczyć na organizację nauki w przeszło 100 college’ach w niemal każdym zakątku australijskiej cywilizacji. Chcąc podjąć naukę wystarczy, że podacie interesującą Was specjalizację oraz rejon w którym chcielibyście studiować. Zasugerowanie nam dodatkowo posiadanego przez Was budżetu, może stanowić bardzo pomocne ogniwo w naszym doradztwie

Pamiętajcie jednak, że wymogiem nauki w college’u, oprócz środków finansowych, jest odpowiedni poziom znajomości języka, który, zależnie od specjalizacji, może się wahać w przedziale IELTS 5.0-7.0 (General or Academic)

Strukturę nauki w college’ach wraz z długością kursów przedstawia poniższa tabela

Kwalifikacje  czas trwania  informacje dodatkowe
Certificate II  10-12 tygodni Wprowadzenie do specjalizacji, nie przekładające się na uznanie kwalifikacji zawodowych.
Certificate III  6 m-cy – 1 rok Najniższe uznane kwalifikacje zawodowe. Stanowią podstawę do uznania kwalifikacji zawodowych.
Certificate IV 6 m-cy – 1 rok Rozszerzone kwalifikacje zawodowe. Stanowią podstawę do uznania kwalifikacji zawodowych.
Diploma 1 – 2 lata Wyższe kwalifikacje zawodowe, poszerzone o aspekty teoretyczne.
Advanced Diploma 1 – 2 lata Najwyższe kwalifikacje, stanowiące często pomost do kontynuacji danej specjalizacji na uniwersytecie.

 

Logos_schools

 

Zapraszamy do kontaktu na specjalny nr telefonu: 533 986 936 lub przez formularz poniżej:

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!