Wiza studencka Australia

Dla kogo przeznaczona jest wiza studencka?Wiza studencka to najczęściej wybierana opcja wyjazdowa. Wiele osób, które zaczynają od wizy studenckiej później stara się o inne typy wiz, które umożliwiają pozostanie w kraju na dłużej, a nawet na zawsze.

Dla kogo przeznaczona jest wiza studencka?

Wiza studencka nie jest wyłącznie dla studentów!

Z naszych statystyk wynika, że większość naszych klientów, nie będąca już studentami, wyłącza tę stronę widząc jej nagłówek.

Wyjaśniamy więc, że niezależnie od wieku i statusu w Waszym rodzinnym kraju, możecie aplikować o wizę studencką!

Poniżej kilka ważnych faktów, które krótko wyjaśniają specyfikę wyjazdu na wizie studenckiej.

Czy ta wiza jest dla Ciebie?

Główne założenie: chęć wyjazdu na minimum 3 miesiące z pozwoleniem o pracę.

Jeśli:

  • myślicie o Australii w kategorii innej niż czysto turystycznej; chcecie tam przebywać przynajmniej 3 miesiące i mieć pozwolenie na pracę
  • myślicie o emigracji, ale nie znacie jeszcze Australii i chcecie tam trochę pożyć, podszkolić język, popracować, zobaczyć jak się żyje
  • nie macie potencjalnego pracodawcy, dzięki któremu moglibyście aplikować o wizę pracowniczą
  • macie więcej niż 50 lat i nie kwalifikujecie się na wizę emigracyjną, a wiza turystyczna jest dla was za krótka
  • chcecie poznać nowych ludzi, pożyć w innym klimacie, podnieść kwalifikacje językowe i zawodowe

…to niemal na 100% to właśnie wiza studencka będzie waszą wizą wjazdową. Co będzie potem, zależy już tylko od Was.

Wymagania

  • Wiek od 18 lat wzwyż.
  • Dobry stan zdrowia – mogą być wymagane badania lekarskie, choć obecnie zdarza się to niezwykle rzadko. W tym miejscu warto wspomnieć, że do weryfikacji zdrowia upoważnieni są konkretni lekarze, posiadający akredytację DIPB. Ponadto badania robimy dopiero po płatności za szkołę, kiedy wniosek o wizę jest już złożony i pojawiają się żądania o takie badania ze strony DIPB
  • Odpowiedni budżet na wyjazd – najtańsze opcje, zawierające wszystkie dodatkowe opłaty zaczynają się od 20 000 zł. Opłata za szkołę to nie wszystko: przelot, ubezpieczenie, wiza, materiały dydaktyczne, opłaty rejestracyjne, zakwaterowanie itp. to dopiero całokształt kosztów. Pamiętajcie o tym przy planowaniu budżetu.
  • Odpowiednie zabezpieczenie finansowe w Polsce. Polska jest w grupie średniego ryzyka wizowego, co oznacza, że powinniśmy (przynajmniej w teorii) uzyskiwać wizy w trybie nieco uproszczonym. W praktyce jednak obywatele polscy są wyrywkowo weryfikowani pod kątem zabezpieczenia finansowego.
  • Udowodnienie stabilnej sytuacji zawodowej w Polsce oraz przedstawienie „silnych więzi z Polską” jako powód do powrotu – dobre referencje z pracy z otwartością do ponownego zatrudnienia, posiadanie majątku i inne elementy świadczące, że macie do czego wracać, będą sporym atutem, szczególnie dla osób powyżej 25 lat

Ważność wizy i podstawy wydawania

Wiza studencka jest ważna od dania wydania i potem przez cały okres nauki oraz jeden miesiąc po jej zakończeniu, co w praktyce daje nawet kilka lat. Zaraz po jej uzyskaniu możecie wlecieć do Australii i to nawet wtedy, gdy Wasza szkoła zaczyna się na przykład dopiero za miesiąc. Pamiętajcie jednak, że dopóki szkoła się nie zacznie, funkcjonujecie na terenie Australii bez praw studenckich, czyli niemal dokładnie tak jakbyście przebywali na wizie turystycznej.

Pocieszającym jednak jest fakt, że przyznanie wizy studenckiej jest gwarantem wjazdu na terytorium Australii (jeśli nie zostanie złamane prawo w czasie podróży lub nie nastąpi pogwałcenie procedur w odniesieniu do wwozu na terytorium Australii produktów zabronionych). To stawia Australię w dużo lepszym świetle niż na przykład Stany Zjednoczone.

Koszt australijskiej wizy studenckiej jest stały na całym świecie i wynosi 565 dolarów australijskich. Jej ogromną zaletą jest fakt, że podczas ważności wizy, student może wyjeżdżać i przyjeżdżać do kraju dowolną ilość razy i można ją zamienić niemal na każdą wizę w przyszłości.

Prawa i obowiązki posiadaczy wizy studenckiej

Posiadając wizę studencką, obowiązują Cię określone zasady:

  • W trakcie nauki możesz pracować jedynie 40 godzin na dwa tygodnie (obecnie nie ma limitu do 30.06.2023!).
  • Podczas przerw wakacyjnych możesz pracować bez ograniczeń (obecnie to nie obowiązuje do 30.06.2023!)
  • Obowiązuje Cię posiadanie australijskiego ubezpieczenia zdrowotnego.
  • Nie jesteś ubezpieczony i nie możesz podjąć pracy, dopóki nie zaczniesz nauki. (obecnie nie obowiązuje do 30.06.2023! Pracę można podjąć od razu po przylocie!)

Ważne

Wielu naszych klientów pisze do nas w sprawie wyjazdu do Australii z możliwością pracy i na początku odrzuca wizę studencką. Podczas indywidualnych konsultacji możemy ustalić, czy spełniacie wymogi potrzebne do uzyskania innych wiz i zorganizować ich przyznanie.

Pamiętajcie jednak, że tylko absolwenci Poltechniki Wrocławskiej, osoby kwalifikujące się na wizę Work&Holiday i osoby, mające potencjalnego pracodawcę w Australii mogą liczyć na realny wyjazd do samej pracy, pozostali natomiast muszą inaczej planować swój pobyt w Australii.

Zapraszamy do kontaktu na specjalny nr telefonu: 533 986 936 lub na formularz poniżej:

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!