Ile kosztuje wiza do Australii?

Australia kusi nie tylko młodych ludzi, ale również tych, którzy po latach pracy w ojczystym kraju, nie są nią usatysfakcjonowani. Wiele osób zastanawia się nad wyjazdem do Australii, bo każdego roku docierają do nas informacje o tym, jak cudowne życie można tam prowadzić. Faktem jest, że Australia, to czołówka krajów świata, w których znajdziemy najwyższy standard życia. Wyjazd do pracy właśnie tam, wydaje się być więc interesem życia, kwestia tylko, jaki będzie koszt tego wyjazdu.

Koszt wizy do Australii

Wyjazd do Australii może być realizowany na podstawie różnych wiz, a w przypadku Australii, jest ich…kilkadziesiąt. Bazując na naszym, ponad 20-letnim doświadczeniu, możemy przyjąć, że z tej ogromniej puli, w praktyce „poruszamy się” w zakresie 10 wiz, z których najbardziej popularne to:

  • Wiza studencka – 620 dolarów australijskich. Wizę można składać przez Internet i uprawnia ona do wielokrotnego przekraczania granic Australii w czasie, na który została wydana.
  • Wiza pracownicza subclass 482 – od 1250 – 2500 dolarów australijskich (zależnie od streamu), wydawana na okres od 6 miesięcy do 4 lat.
  • Wiza turystyczna eVistitors – w przypadku składania wniosku poza Australią, przez Internet, wiza jest bezpłatna.
  • Wiza „Work and Holiday” – od 420 dolarów australijskich, uprawniająca do pracy podczas wyjazdu.

Jak widać koszt wizy w niektórych przypadkach bywa dość wysoki, niemniej jednak może się on wielokrotnie zwrócić. Praca w Australii, to gwarancja wysokich zarobków, przekraczających 50 tys. A$ rocznie, co w naszych realiach wydaje się być kwotą zawrotną.

Najbardziej ekonomiczna jest wiza turystyczna, wydawana na krótki okres czasu, bowiem przy aplikacji online, nie płacimy za nią nic. Najdroższa natomiast jest wiza stało-pobytowa,której koszty mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy dolarów (zależnie od subclassy) .

Jeżeli chcesz wyjechać do Australii i nie wiesz, na jaką wizę się zdecydować, jak o nią aplikować i jakie dokumenty przygotować – skontaktuj się z nami. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie przygotowania dokumentów wizowych oraz zarządzania nimi. Pomożemy Ci zaplanować wyjazd do Australii i przejść sprawnie proces aplikacyjny. Znajdziemy miejsce pracy, zakwaterowanie i zajmiemy się kwestiami technicznymi, takimi jak przelot czy ubezpieczenie.

Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji – pod specjalny nr telefonu: 533 986 936, lub na formularzu poniżej:

Konsultacje wizowe

O nas

Wiza studencka dla wszystkich

Pobierz broszurę!